• شماره تماس: 09126202173
  • ایمیل ما: saeedkhalili@gmail.com
  • ساعات کاری: 08:00-17:00

رشته ورزشی تاپ فرم(TopForm Core)


رشته تاپ فرم کور توسط جناب سعید خلیلی پایه گذاری و بر مبنای بهبود و عملکرد عضلات قسمت میانی بدن انسان طراحی شده است ، بصورتی که تمرکز اصلی این رشته بروی ساخت عضلاتی پایدار و مقاوم در نقطه مرکزی بدن انسان بوده.

در این مقاله به بحث شیرین استقامت، سفتی، و فرم دادن به ناحیه مرکزی بدن یا همان عضلات محبوب و مورد توجه شکم می‌پردازم.

اگر به تبلیغات تجاری توجه داشته باشید، قطعا متوجه شده‌اید اشتیاق افراد برای داشتن شکمی صاف و عضلانی به قدری است، که باعث شده تا شرکت‌های سازنده‌ی محصولات زیبایی و ورزشی تمرکز خاصی برای تولید و فروش داروها و کرم‌های لاغری موضعی و دستگاه‌های مخصوص شکم داشته باشند. خیلی از ما، برای زیبایی شکممان، بیش از گروه‌های عضلانی دیگر هزینه خواهیم کرد.

بسیاری از مردم عضلات شکم را زمانی ایده‌آل می‌دانند که عضلاتشان ۶ تکه شده و اصطلاحا کات شده باشد. هرچند دیده شدن سیکس پک یک مزیت بزرگ است، اما داشتن یک شکم خوب، الزاما به معنی داشتن عضلات شش تکه نیست.

ساختار عضلات شکمی

لایه اول: عضلات سطحی یا ظاهری (عضلات راست شکم) که قابل دیده شدنند.

لایه دوم: عضلات عمقی، که شامل عضلاتی هستند که درعمقی‌ترین لایه‌های شکم قرار دارند و دیده نمی‌شوند. که اتفاقا این عضلات نقش بسیار مهمی در استقامت و فرم دادن شکم دارند، اما اکثرا کسی به آنها اهمیت نمی‌دهد.

عضلات عمقی شکم، تمرینات خاص خود را دارند. برای تقویت این گروه از عضلات بسیار مهم، باید از ترکیب تمرینات ایزومتریک (ایستا) برای ناحیه مرکزی بدن، و تمرینات قدرتی مانند حرکات ددلیفت، اسکات، کشش هالتر روی سینه، و زیر بغل هالتر خم استفاده کرد (شاید به نظرتان عجیب بنظر برسد اما حقیقت دارد!).

عضلات ناحیه مرکزی بدن که شامل عضلات شکم، کمر و لگن می‌شوند، در هر حرکت فردی که انجام می‌دهید درگیر هستند. اگر عضلات ناحیه مرکزی قوی نداشته باشید، حتی قادر به ایستادن و یا نشستن به صورت صاف هم نخواهید بود.

یکی از انگیزه‌های افراد عاشق سیکس پک، جدای از زیبایی بسیار زیادی که در شکل کلی بدن بوجود می‌آورد، این است که بتوانند عضلات شکم خود را به جنس مخالف نشان دهند. شاید دلیل این کار هم این باشد که داشتن عضلات شکمی تفکیک شده، نشانه‌ای از سلامتی، سخت کوشی، اراده قوی در انجام تمرینات ورزشی، و رعایت رژیم غذایی سخت است، خصوصیاتی که برای یک مرد، جذاب است.

عضلات شکمی تفکیک شده و قوی، جدای از اینکه ظاهر شما را بهتر نشان می‌دهد، بلکه باعث بهبود کارایی و فعالیت هر چه بهتر شما در ورزش و زندگی روزمره می‌شود.

۳ فایده مهم دیگر عضلات مرکزی قوی

۱: بلند کردن و جا به جا کردن وزنه‌های سنگین‌تر

ناحیه مرکزی قوی، تکیه گاهی محکم برای ستون مهره‌ها فراهم می‌کند، و ساختار کلی بدن را می‌سازد، داشتن عضلات قوی در این ناحیه، جدای از اینکه اجازه‌ی بلند کردن وزنه‌های سنگین‌تر در تمرینات را به شخص می‌دهد، به طور چشمگیری از آسیب‌های عضلانی و استخوانی جلوگیری می‌کند.

۲: طول عمر بیشتر

بر اساس مطالعاتی که دانشمندان کانادایی بر روی ۸ هزار نفر در طی ۳ سال انجام دادند، دریافتند افرادی که عضلات شکمی قوی دارند، ۲ برابر بیشتر از افرادی که عضلات ناحیه میانی بدنشان ضعیف است عمر می‌کنند!

۳: بازگشت بدون درد

محققان دانشگاه کالیفرنیا دریافتند هنگامی که افراد از ۱۰ هفته برنامه تمرینی ناحیه کمر پیروی کردند، ۳۰ درصد درد کمتری در ناحیه کمر تجربه کردند!

در این مقاله شما عزیزان ورزشکار را با اهمیت بسیار زیاد تقویت عضلات ناحیه مرکزی بدن آگاه کردم. در ادامه این بحث مهم و شیرین، و در مقالات بعدی، راه‌های رسیدن و ساختن هر چه سریع‌تر و با کیفیت‌تر عضلات قوی ناحیه مرکزی و ۶ تکه شدن شکم و همچنین اشتباهات رایج که برخی افراد در این راه انجام می‌دهند را توضیح می‌دهم. به امید دستیابی به اندام دلخواه.

بصورت خلاصه بعضی از مهم ترین فواید ساختن یک میان تنه فولادی را با هم بررسی میکنیم.

1.افزایش سلامت عمومی

2.افزایش سطح اعتماد بنفس

3.بهبود سرعت و چابکی

4.افزایش نظم و تمرکز

5.فواید شکم عضلانی در بهبود ساختار و عملکرد عضلانی اسکلتی

6.تعادل و ثبات بهتر

7.کمتر شدن ریسک آسیب دیدگی

8.افزایش تستسترون

لیست تصویری حرکات طراحی شده رشته تاپ فرم بصورت تصویری به شرح زیر میباشد:

ویدیو های آموزشی رشته ورزشی تاپ فورم